האלפקות: נסיכות הצמר לסריגה

כשמן כן הן – צמרן מן היוקרתיים בעולם.
מבנה הסיב הדק והחלול מקנה רכות, משקל קל ויכולת בידוד טרמי דבר ההופך את צמר האלפקה לאחד מהאיכותיים בעולם.
סגולות המביאות את צמר האלפקה להיות כה בריא ונעים למגע עם הגוף.
מאז 1987 אנחנו מגדלים את האלפקות לצמר.
אקלים הר הנגב הגבוה מאפשר לנו להשביח את הסיב ולהביא אותו לאיכותו המרבית.
אצלנו בחווה מייצרים צמר לסריגה על כל שלביו החל מהגז ועד המוצר הסופי.

סרטון: הנחומים איור ואנימציה 

סרטון: הנחומים איור ואנימציה 

כבכל שנה עם בוא האביב, הימים מתחממים וזה זמן התספורת לאלפקות בחווה. חג הפסח בישראל הוא חג הגז בחוות האלפקות זוהי מסורת בת 27 שנים ואנו מחכים ומתרגשים לקראת עונת הגז כל פעם מחדש.

התזמון האידיאלי לגז הוא בתחילת האביב, הגז מאוורר את האלפקות לקראת הקיץ החם ומאפשר לצמר לגדול מחדש לפני החורף הקר. לנו זה נותן זמן לעבד את הצמר במפעל ולהפיק ממנו חוטי צמר לסריגה ומוצרים לקראת החורף הבא.

הגז אצלנו מתבצע במכונות מתקדמות, לא מכאיב ולא מפריע לאלפקות. זה ממש כמו תספורת לבני אדם. אורחי החווה מסייעים לנו לעתים ברעיונות ואנו מעצבים יחדיו תספורות אופנתיות ומקוריות לאלפקות שלנו.

במפעל הצמר בחווה מתרחשים כל שלבי הייצור. אנחנו גאים בצמר לסריגה שלנו ולהיות חוות הבוטיק היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצעים כל שלבי הייצור מגידול האלפקות ועד הסוודר תחת אותה קורת גג. צמר לסריגה של האלפקות קיים בארבעה צבעי יסוד – שחור, חום, אפור, לבן ומגיע ל32 גווני ביניים טבעיים (אנחנו לא צובעים צמר)

בחג הגז אורחי החווה מוזמנים לחוויה שכולה צמר, להיחשף, ללמוד וללוות את כל תהליך הייצור – מהאלפקה ועד הסוודר!

בחוות הבוטיק שבמצפה רמון מייצרים, משווקים ומוכרים חוטי צמר אלפקה לסריגה למעלה משלושים שנה. את הצמר האיכותי אנו מפיקים על כל שלביו בחווה. החל מגידול האלפקות, דרך גזיזת האלפקות בתחילת עונת האביב, שטיפת הצמר, הכנתו לטוויה, ושזירתו. חוטי צמר האלפקה הטבעיים אינם עוברים הליכי צביעה ומיוצרים מההתחלה ועד הסוף תחת קורת גג אחד.

התכונות והאיכויות של חוטי צמר אלפקה

כאמור, בשוק המקומי ניתן למצוא סוגי צמר לסריגה רבים ושונים, הנבדלים אחד מהשני בתכונותיהם ואיכויותיהם והמקור שממנו הם באים. בין היתר, ישנם סוגי צמר לסריגה טביעיים שמוקורם מעולם החי.צמר אנגורה, קשמיר או מוהיר הוא דוגמה לצמר יוקרתי ויש סוגי צמר טבעי הנחשבים כפשוטים ובסיסיים יותר כמו צמר כבשים. בדירוגי איכות אלו צמר האלפקה נחשב לאחד מהאיכותיים בעולם, וזאת בזכות מספר תכונות ייחודיות.

תכונות אלו מתמקדות בעיקר במאפייני סיב שערת האלפקה, שהינו רך ונעים למגע. בזכות מבנה סיב השערה והיותו דק וחלול מתקבלים חוטי צמר קלי משקל. בהשוואה לצמר כבשים המשקל של צמר אלפקה הינו כמחצית. סיב הצמר החלול כולא בתוכו שכבת בידוד אוויר המגנה מפני קור ואפילו מפני חום - אפקט הטרמי. זו הסיבה שהאלפקות אינן סובלות מהחום בקיץ. בזכות הצמר המבודד, חום הגוף של האלפקה נשמר זהה תמיד ואינו מושפע כמעט בכלל ממזג האויר או הטמפרטורה החיצונית.

צמר האלפקות מגיע בשלל גוונים טבעיים מרהיבים, הנשענים על ארבעה צבעי בסיס של אפור, שחור, חום ולבן המסתעפים ללמעלה מ- 30 גווני ביניים שונים. עקב תכונות אלו הפך צמר אלפקה ליוקרתי והמבוקש ביותר בעולם. מצמר האלפקה ניתן לסרוג פריטי לבוש על הגוף, כיפות, שמיכות וכולם באיכות מעולה, מרהיבים ביופיים, קלי משקל ובעלי כושר בידוד תרמי גבוה.

הזמנת חוטי צמר לסריגה

להזמנת חוטי צמר לסריגה במחירים נוחים, ולקבלת עוד מידע בנושא, צרו קשר עם חוות האלפקות בטלפונים 08-6588047 ו- 052-8977010. office@alpaca.co.il

תכונות צמר אלפקות לסריגה

צמר סריגה העשוי מצמרן של אלפקות נמנה על המשובחים והיוקרתיים בעולם, ומוערך בזכות תכונותיו הייחודיות. מבנה סיבי צמר אלפקה הינו דק וחלול וכך הוא מקנה מגע רך לצד משקל קל, ביחד עם בידוד תרמי מעולה. תכונות אלו הופכות אותו לנעים למגע, בריא לשימוש וטבעי לחלוטין.

צמר האלפקות הינו מהצמרים האיכותיים והיוקרתיים מבין כל הצמרים בעולם. בכדי להגיע לתנאי גידול אופטימליים, כמותיים ואיכותיים של הצמר, איזור הגידול של האלפקות צריך להיות יבש ומספיק קר בחורף. איזור חוות האלפקות בהר הנגב הגבוה הינו האידיאלי לכך. סיב צמר האלפקות דק חלק וצבעוני. תכונות מיוחדות אלו מקנות לחוט המיוצר מהסיבים להיות מאוד אורירי אך יחד עם זאת חללי האוויר בין הסיבים מאוד צרים ויוצרים "כליאה" של האוויר ובידוד מעולה. בשל המבנה החלק, נוזלים לא יכולים להיתפס בסיב ומכך החוט והמוצר "דוחים מים". חוטי ומוצרי הצמר שלנו בחווה הינם 100% צמר אלפקה. כל התהליך הכולל גידול האלפקות, גז הצמר וטווית הצמר לחוטים נעשים אצלנו בחווה.
וכך אנו מייצרים מוצרים שהם: מאוד רכים, מאוד קלים, מאוד אוורירים, מאוד מבודדים, דוחי מים ובמגוון רחב של צבעים טבעיים.

הזמנת צמר לסריגה

להזמנת צמר סריגה של אלפקות ומוצרי צמר שונים, ולקבלת מידע אודות פעילויות נוספות שיש בחווה כדוגמת לינה בצימרים , טיולי סוסים או סדנאות odt צרו קשר עם חוות האלפקות בטלפונים 08-6588047 ו- 052-8977010. או במייל: office@alpaca.co.il

חנות הצמר

חנות הצמר של חוות האלפקות תשמח לארח אתכם. אפשר לבקר בחנות שבחווה בימי הפעילות, ואפשר לבקר תמיד בחנות האינטרנטית שלנו. תמצאו בחנות מוצרי צמר אלפקה מכל הסוגים - צעיפים, כובעים, בובות, ועוד עוד.

שעות כניסה ומחירון

בתקופה הקרובה החווה פתוחה לביקורים יומיים בימים חמישי-שישי-שבת בלבד

 

חמישי-שבת 5-7 בנובמבר 2020:  08:30-16:00

 

סופי שבוע (חמישי-שישי-שבת) החל מ – 12 בנובמבר: 09:30-11:30,  13:30-16:00

 

לא ניתן להכניס כלבים לחווה.

 

 

לתיאום בטלפון או ווטסאפ: 0528-977-010    alpaca.co.il


לא ניתן להכניס כלבים לחווה.

בודדים

מחיר הכניסה לחווה כולל השתתפות בהדרכה, ביקור במפעל הצמר, בית הקפה, האכלת האלפקות והלאמות מכף היד וסיור חופשי בחווה. 

כמו כן המחיר כולל חלק מפעילויות היצירה לילדים.

קבוצות

מחירים אלה כוללים הדרכה פרטית לקבוצה (למעט חגים ושבתות), האכלת האלפקות והלאמות מכף היד וסיור חופשי בחווה.

המחירים הם לקבוצה של 20 איש ומעלה, בתיאום מראש ובהוצאת הזמנה לביקור.