חוויה בחווה

מפגש אישי עם 200 אלפקות ולאמות המסתובבות חופשיות בשבילי החווה.   
לא קיים מקום כזה בעולם שבו אפשר לראות מקרוב איך מגדלים, גוזזים, מייצרים ומוכרים צמר אלפקה והכל תחת קורת גג אחת!

בחווה תפגשו

חיות המגודלות לצמר כמו אלפקות, לאמות, גמל, ועזים.

וחיות משק המלוות את האדם כמו חמורים, סוסים, תרנגולות וכלבי עדר נאמנים.

תסיירו

סיור חופשי בשבילי החווה רחבת הידיים ומפגש עם עוד אלפקות וכל אחד שונה באופי מחברתה

תאכילו את האלפקות

מבקרינו הצעירים מוזמנים להאכיל את האלפקות והלאמות מכף ידם. שקית אישית לכל משפחה.

תשמעו הדרכה

מפי אחד מעובדי החווה – על מסען המרתק של האלפקות מהרי האנדים הרחוקים להרי הנגב, על מנהגיהן המשעשעים – אמבטיות החול, השימוש ב"שרותים ציבוריים", וכמובן – הכל אודות היריקות ומה ההבדל בין אלפקות ללאמות.

תבקרו במפעל הצמר שלנו

ותוכלו ללמוד על תכונותיו המיוחדות של צמר האלפקה , ועל "דרך הצמר" – תהליך הפקת הצמר מהאלפקה ועד לסוודר ומה הבדל בין צמר לשיער

הילדים יוכלו להנות מרכיבה על לאמה

הרכיבה על לאמה עד 20 ק"ג. בליווי מבוגר בין האלפקות.

תשתתפו בפעילויות יצירה בבקתת האבן:

תצבעו ציורים מחוויות החווה. באריגה על נול החווה הגדול, תסרגו נחש צמר במסרבה או תצרו עין אינדיאנית משלכם, שתוכלו לקחת אתכם למזכרת.

בבקתת האבן

תוכלו לנוח מהנסיעה  ולהנות מכוס קפה, תה צמחים, גלידה ולצפות בנחת בחווה הרוחשת חיים מחוץ לחלונות הבקתה.

רכיבת סוסים

תצאו לרכיבה המתאימה לרוכבים ללא ניסיון, הספורטיביים ברוחם ובגופם – במסלול נופי המתאים למתחילים. ו… תחוו חווית רכיבה קסומה, מרהיבה, בלתי נשכחת לרוכבים המנוסים, ברכיבה בשלל מסלולים מרתקים ובקצבי רכיבה ספורטייבים מגוונים.

נדנדת הלאמה

מוצלת על גבעה הצופה אל החווה. הליכה קלה של 20 דקות.

פיקניק לאמה

לאמה אישית וידידותית הנושאת פיקניק קל על גבה. במסלול הליכה הניצפה מהחווה ועובר בין שלוש תצפיות מרהיבות. מאוד פוטוגני.

קראוון בשטח הדקל

עלות לילה לקרוואן בשטח הדקל היא 250 ש"ח לזוג, ותוספת של 50 ש"ח על כל אדם נוסף מעל גיל 3. המחיר כולל כניסה לחווה כמו כן המקום סגור לקבוצה אחת בכל פעם, ומוגבל עד ל-10 אנשים.

חג הגז

אנו חוגגים את חג הגז בחוה"מ פסח, והאלפקות נהנות מתספורת האביב. המבקרים מוזמנים לצפות מקרוב בגז, שנערך לראווה באמפי-תיאטרון שבחווה.

מוצרי צמר

רגע לפני שהחורף נגמר, מזמינים אתכם לעיין בקטלוג החדש ולהתפנק עם אחד ממוצרי הצמר המיוחדים שלנו

"פיקניק לאמה"

לאמה אישית וידידותית הנושאת פיקניק קל על גבה. במסלול הליכה הניצפה מהחווה ועובר בין שלוש תצפיות מרהיבות, מאוד פוטוגני.

הלאמה נושאת על גבה סלים עם  לימונדה/תה חם, עוגיות ופירות – ניתן להוסיף אוכל וצידה משלכם.
יוצאים מהחווה אל עבר פארק הלאמות שלנו. עוברים דרך שלוש נקודות תצפית יפות ומגוונות הפונות לנופי מדבר בתוליים.
כל זה במרחק של 15 דקות הליכה מהחווה. השבילים בין הגבעות מסומנים ונוחים להליכה.

הפעילות נמשכת כשעה וחצי- שעתיים.                                                                                  לא ניתן לרכב על הלאמה של פיקניק לאמה.                                                              *הרחבה אישית של הפיקניק מוגבלת לעד 5 ק"ג לצידנית, ובאריזה מתאימה- לפי שיקול דעתו של עובד חווה.                                                                                              בחודשי הקיץ מומלץ ביותר בשעות הקרירות של היום -יציאה עד 10:00 בבוקר  ובשעות אחר הצהריים הקסומות ב16:00. ובחודשי החורף מומלץ בכל שעות היום.

מומלץ במיוחד לזוגות, למשפחות ולקבוצות.

מחירים:

מחיר ״פיקניק לאמה״ כולל כניסה לחווה לזוג. 

אמצע שבוע (א-ד)……………………………………….200₪
סוף שבוע (ה-ש) וחגים………………………………….300₪

מעל שני אנשים הכניסה לחווה בתשלום נוסף של 30 ש"ח לכל אדם.

10% הנחה ל״פקניק לאמה״ לאורחי הצימרים. ניתן לשלב עם ארוחת הבוקר.
50% הנחה ל״פקניק לאמה״ לאורחי הצימרים המתארחים שני לילות.

״פיקניק לאמה״ מתנה מאיתנו לאורחי הצימרים המתארחים משלושה לילות ומעלה.

להזמנת פיקניק לאמה: 052-8977010​
צילומים: טל מזומן, חיים רביה ואלה אוזן

פעילות ODT

ODT – Outdoor Training - פיתוח כישורים חברתיים ומיומנויות ניהול ומנהיגות, בפעילות אתגרית בתנאי שטח.

בחוות האלפקות תוכלו גם למצוא פעילות ODT, מדובר על הזדמנות נדירה למפגש קרוב עם האלפקות והלאמות; חיות עדינות, ידידותיות ורכות מצמר,
ומעניקות למשתתפי הסדנא חוויה חד פעמית של גיבוש ולמידה.

ההובלה והתקשורת עם האלפקות והלאמות האינטליגנטיות והאתגרים שאתם והן תנסו ביחד לפצח, מביאים את משתתפי ה-ODT לתובנות שמתאפשרות רק בסביבה ייחודית זו.

סדנת ODT בדרום
חוויה יוצאת דופן ומגבשת

הדרום המדברי מציע שקט, שלווה ומרחבים פסטורליים המהווים מצע מבוקש לסדנאות ODT.
סדנאות ODT הינן סדנאות המעניקות שינוי מהותי מסביבת העבודה המוכרת, הזדמנות להורדת לחצים, לבניית שיתופי פעולה וגיבוש וללימוד בסביבה אחרת ומרגיעה. אחת ההצעות היותר אטרקטיביות לסדנאות אלו בדרום הינה של חוות האלפקות שבמצפה רמון. זוהי חווה המקיימת מגוון איכותי של סדנאות ODT ייחודיות, יעילות ומהנות התורמות לפיתוח יכולות חברתיות וכישורי הובלה ומנהיגות. זאת באמצעות פעילות שטח מאתגרת ומקורית המשתפת בתוכה את חיות החווה, כלומר האלפקות והלאמות ושאר בעלי החיים בחווה. האלפקות והלאמות הינן חיות שלמרות גודלן הינן עדינות, אינטליגנטיות וידידותיות, כשהפעילות עימן תעניק לחברי הצוות הזדמנות נדירה להכירן בשילוב עם חוויית גיבוש מלמדת ומעצימה.

מבחר איכותי של סדנאות

אצלנו תוכלו ליהנות ממבחר איכותי וייחודי של סדנאות odt מאתגרות וחכמות, אשר תוכננו בקפידה על מנת להעניק למשתתפיהן התנסויות ייחודיות ומלמדות. הסדנאות יכולות לארוך החל משעה וחצי ועד ליום שלם ויותר, וכוללות גם אירוח, אוכל, אפשרויות לינה ופעילויות נוספות שיש לחווה להציע כדוגמת טיולי סוסים. היצע הסדנאות כולל בין היתר:

 • הובלת לאמות במסלול מכשולים – במשימה תחרותית זו תחולקו לקבוצות ותידרשו להוביל את הלאמות דרך מסלול מכשולים. המשימה תבטא יכולות של שיתוף פעולה, הובלה, תקשורת, עמידה בתנאי לחץ ותחרותיות.
 • הפרדת עדר אלפקות על פי צבעיו – לפניכם עדר אלפקות ואתם נדרשים להפרידן על פי צבעיהן בשטח נתון וזמן מוגבל. הצלחה במשימה תעמיד למבחן איכויות כדוגמת קבלת החלטות, מנהיגות והובלה ויכולות לניהול זמנים.
 • לנווט לאמות במדבר – משימה זו תדרוש מכם קודם כול לארגן ציוד ולהעמיסו על גבי הלאמות בקיבולת, משקל וזמן מוגבלים. לאחר מכן תידרשו להוביל את הלאמות למשימת ניווט במדבר עם מפה ותוך כדי עמידה בלוחות זמנים. לבסוף, יוערכו ההישגים בנקודת מפגש סופית.
 • משימות עדר הסוסים – בסדנא זו תידרשו באמצעות מספר משימות לנתח ולהבין את ההתנהלות החברתית של עדר סוסים, על מרכיביו ומאפייניו השונים. תוצאות הלמידה מאפשרות השלכה על פעילות חברתית אנושית, והפקת לקחים להתנהלות חברתית טובה ויעילה יותר.

הזמנת סדנת odt בדרום

לתיאום סדנת odt בדרום, אצלנו בחוות האלפקות ולקבלת עוד מידע בנושא,
צרו קשר עם חוות האלפקות שבמצפה רמון בטלפונים 08-6588047 ו- 052-8977010. או במייל: office@alpaca.co.il

פעילויות ODT לנוער
פעילות odt למבוגרים, נוער וילדים בהתאמה אישית

בחוות האלפקות מצפה רמון, השוכנת בנקודה קסומה בלב המדבר, מוצעות מגוון פעילויות ואטרקציות מהנות הכוללת גם שלל פעילויות odt למבוגרים, נוער וילדים. הפעילויות מבוססות על מפגש ישיר וחווייתי עם חיות החווה ותורמות בין היתר לגילוי יכולות אישיות, פיתוחם של כישורים חברתיים, בחינת יכולות הובלה ומנהיגות, פתרון קונפליקטים וקבלת החלטות.

פעילויות איכותיות ומקצועיות

כל פעילות odt לנוער, ילדים או מבוגרים המוצעת בתמהיל הפעילויות של החווה מתוכננת ומבוצעת באופן איכותי ומקצועי, בהתאם לגיל ומאפייני הקבוצה ופרטיה:

 • בחירת והכנת הפעילות – בכול משימה ופעילות מוגדרות מראש את המטרות בשיתוף פעולה מלא עם מזמיני הסדנא. זאת כדי להגיע להתאמה אופטימאלית לאופי משתתפי הפעילות וצרכיהם.​​
 • המשימות עצמן – בחווה קיים מבחר איכותי ומגוון של משימות כשבכול משימה משתתפים עד עשרים אנשים וניתן לבצען ברוטציה או במקביל. המשימה עצמה יכולה לארוך בין כשעה וחצי ועד ליום שלם, ויכולה לכלול גם פעילויות ואטרקציות נוספות שיש לחווה להציע כדוגמת סיור מודרך טיולי סוסים או פעילות יוגה מרגיעה. כמו כן, ניתן לשלב את הפעילות עם הסעדה במקום ועם אירוח בצימרים ובבקתות האיכותיות שבחווה.​​
 • סיכום וסיום משימות – עם סיומה של כול משימה ייערך שיקוף וניתוח אודות אופן הביצוע, דבר המאפשר לבחון את עבודת הקבוצה ופרטיה, ללמוד ולהסיק מסקנות, וכן לבדוק כיצד למידה זו ניתנת לשילוב בחיים ובמסגרות לימודים ועבודה. את השיקוף יבצע מנחה מטעם החווה או בשיתופו של מנחה מטעם הקבוצה או מנחה חיצוני אחר.

פעילויות odt בחווה

בחווה תיהנו ממבחר איכותי של פעיליות odt ייחודיות, איכותיות ומהנות, כך שבין אם מדובר בפעילויות odt לילדים, נוער או מבוגרים יש לנו את הידע, הניסיון והכלים על מנת להתאימן לגיל ומאפייני הקבוצה.

 • מסלול מכשולים – משימה תחרותית בין צוותים שבמהלכה יש להוביל את הלאמות במסלול מכשולים מיוחד.
 • עדר הסוסים – בפעילות זו יידרשו חברי הקבוצה באמצעות משימות שונות לבחון ולנתח את מאפייני התנהגות עדר הסוסים, למשל מבחינת היררכיה, דומיננטיות והתנהגות חברתית. הבנות אלו יושלכו לגבי אופן התנהלות קבוצות של בני אדם ויבחנו את האפשרות להתנהלות טובה ומוצלחת יותר כפרט וכקבוצה.
 • ניווט לאמות במדבר – משימה הדורשת במסגרות זמן מוגבלות להעמיס ציוד נתון על גבי הלאמות במשקל ונפח מסוים, ולאחר מכן להובילן למסע ניווט בשטח מדברי בעזרת מפה תוך עמידה בלוחות זמנים.
 • הפרדת אלפקות לפי צבעים – משימה מאתגרת המוגבלת בזמן שדורשת להפריד את עדר האלפקות על פי צבעיו ולהוביל כול קבוצת צבע לאזור אחר בשטח נתון.

הזמנת פעילות odt

להזמנת פעילות odt לנוער, מבוגרים או ילדים בהתאמה אישית מלאה ולקבלת עוד פרטים בנושא,
פנו אל חוות האלפקות בטלפונים שמספרם 08-6588047 ו- 052-8977010. או במייל office@alpaca.co.il

המשימות שניתן לקיים בחווה:

המשימות שניתן לקיים בחווה:

1. הפרדת עדר אלפקות לצבעים

במכלאת עדר האלפקות תתבקש הקבוצה להפריד את העדר לפי צבעים.

על מנת להצליח במשימה תתמודד הקבוצה עם האתגר שבהובלת עדר חיות, ותצטרך להפעיל חשיבה יצירתית בשימוש בשטח הנתון, תוך מגבלות זמן ומקום.

המשימה תביא לידי ביטוי ותבחן יכולות מנהיגות, קבלת החלטות בצוות, ניהול זמן יעיל, ועוד.

2. הובלת לאמות במסלול מכשולים

הקבוצה תחולק לשני צוותים או יותר, ובכל צוות לזוגות/שלשות.

המשימה היא להוביל לאמות במסלול מכשולים שבחווה, שנבנה ומותאם במיוחד ליכולותיהם של הלאמות שלנו.

זוהי משימה תחרותית בין הצוותים, שתבחן את נושא התאמת המוביל (אדם) למובל (חיה) והשפעתה על תפקוד הקבוצה.

​המשימה תביא לידי ביטוי גם יכולות שיתוף פעולה, תקשורת, עבודה בתנאי לחץ, התמודדות עם תחרות ועוד.

3. ניווט לאמות בשטח מדברי

משימה המורכבת משלושה חלקים:

בחלק הראשון, יתבקשו חברי הצוות לארגן ציוד למטרה שתוגדר מראש ולהעמיס אותו על הלאמות שלנו, תוך התחשבות במגבלות זמן, משקל וקיבולת.

בחלק השני יצאו חברי הצוות למשימת ניווט בשטח המדברי, בה יתמודדו עם הובלת הלאמה תוך קריאת מפה ועמידה בלוחות זמנים.

בחלק השלישי, יגיעו חברי הצוות לנקודת מפגש שבה יערכו פעילות שתוגדר מראש. ניתן לקיים משימה זו כמשימה תחרותית בין צוותים.

מומלץ לשלב משימה זו עם ארוחת בוקר/צהריים/ערב בשטח.

4. משימת עדר סוסים

במהלך פעילות ODT זו תצטרכו לבצע ניתוח והבנה של סיטואציות חברתיות, דומיננטיות והיררכיות בתוך עדר סוסים ע"י ביצוע מספר משימות איתם.

בסופו של דבר ניתן להשליך את התנהגות הסוסים על התנהגות קבוצות וארגונים וכיצד ניתן לעבוד נכון וטוב יותר כאשר מבינים היררכיות, דמויות מפתח ותפקידים בתוך קבוצה.

בסיום כל משימה ולסיכום הסדנא יתקיים שיקוף וניתוח של ביצוע המשימות על ידי מנחה מטעמנו.

תהליך השיקוף והניתוח מאפשר התבוננות בעבודת היחיד והצוות, הסקת מסקנות ולמידה, שתוביל לרכישת כלים ומיומנויות חדשות עבור המשתתפים, לתפקודם במקום העבודה ובחיים בכלל. ניתן לערוך את השיקוף גם על ידי או בשיתוף עם מנחה מטעם הארגון/חברה, או מנחה חיצוני אחר.

בחירת המשימות והגדרת מטרות הפעילות ייעשו בשיתוף עם מזמין הסדנא, ובהתאמה לאופי הקבוצה ולצרכיה. בכל משימה יכולים להשתתף כ20 איש. ניתן לקיים כמה משימות במקביל וברוטציה.

פרטים נוספים:

משך הפעילות הוא בין שעה ליום שלם, כולל ביקור מודרך בחוות האלפקות.
ניתן לשלב עם פעילויות וסדנאות נוספות באזור.
בחווה צימרים ובקתת אירוח לקבוצות ברמה גבוהה.
יש אפשרות לשלב את סדנת ה-ODT עם לינה והסעדה במקום.

משחקי גיבוש ODT
פעילות גיבוש odt איכותית וייחודית

מחפשים פעילויות ומשחקי גיבוש odt איכותיים וייחודיים? כדאי שתכירו את הפעילויות שיש לחוות האלפקות במצפה רמון להציע. מדובר בחווה השוכנת באחד האתרים היפים והמרשימים בישראל ומציעה סדנאות גיבוש מקוריות ואיכותיות. זאת לצד מגוון אטרקציות ופעילויות מהנות לקבוצות, טיולי סוסים, אפשרויות לינה ואירוח וחללים מרווחים ומצוידים לקיום הרצאות, אירועים עסקיים וכנסים.

חשיבותו של צוות מגובש

בעשור השני של שנות האלפים העולם העסקי והמסחרי החל להבין שהנכס היקר ביותר שיש ברשותו הינו האנושי. עובדי חברות מיומנים ומנוסים אשר הינם בעלי ותק ויכולת עבודה טובה ויעילה, המפרים אחד את השני, מהווים גורם מרכזי לייצוב חברות, הצלחתן ומינופן. כפועל יוצא מכך, ארגונים וחברות בוחרים ובצדק להשקיע בהון האנושי שלהם באמצעים שונים, החל משיפור תנאי עבודה והרווחה ועד לפעילות מלמדת ומעשירה. אחד מהכלים החשובים האלו הן פעילויות גיבוש התורמות לקירוב ואיחוד צוותי עבודה, ומשפרות את רמת ביצועיהם. הפעילויות מוצעות במתכונות שונות כאשר אחת מהמובילות והמבוקשות שבהן הינן פעילויות odt כפי שמתקיימות בחוות האלפקות.

פעילות ODT עם אלפקות ולאמות

פעילות גיבוש  odtאו בשמה המלא Outdoor Training, נועדה לפתח מיומנויות מנהיגות וניהול, וכן כישורים חברתיים, בעזרת חוויה מאתגרת ומהנה בחוץ בתנאי שטח. אצלנו בחווה פעילות זו מוצעת כחוויה ייחודית ללמידה וגיבוש, המשלבת מפגש קרוב עם האלפקות והלאמות. אלו חיות מרעה עדינות, נעימות למגע וידידויות. במהלך הפעילות יתנסו המשתתפים בפיתוח יכולות תקשור והובלה של חיות אינטליגנטיות אלו, ויחד עימן יידרשו להתמודד בהצלחה מול משימות ואתגרים שונים.

מגוון פעילויות ומשחקי ODT

בחווה שלנו תזכו למגוון איכותי של פעילויות ומשחקי ODT. המבחר מתאים לכול סוג ומאפיין של קבוצה וכולל את האפשרויות הבאות:

 • הפרדת עדר אלפקות על פי צבעיהן – משימה הדורשת יכולות הובלה ומציאת פתרונות יצירתיים לניצול יעיל של שטח נתון וזמן מוגבל.

 • מסלול מכשולים – משימה תחרותית הדורשת ממשתתפיה להוביל את הלאמות דרך מסלול מכשולים תוך כדי שיתופי פעולה, התמודד עם לחץ ותקשורת טובה.

 • פעילויות נוספות – כדוגמת ניווט לאמות בשטח מדברי או משימת עדר סוסים.

הזמנת פעילות odt

להזמנת פעילות odt לנוער, מבוגרים או ילדים בהתאמה אישית מלאה ולקבלת עוד פרטים בנושא,
פנו אל חוות האלפקות בטלפונים שמספרם 08-6588047 ו- 052-8977010. או במייל office@alpaca.co.il

לתאום פעילות ODT ולפרטים נוספים
ניתן להתקשר לטל': 08-6588047, 052-8977010
או לכתוב למייל: office@alpaca.co.il

שעות כניסה ומחירון

בתקופה הקרובה החווה פתוחה לביקורים יומיים בימים חמישי-שישי-שבת בלבד

 

חמישי-שבת 5-7 בנובמבר 2020:  08:30-16:00

 

סופי שבוע (חמישי-שישי-שבת) החל מ – 12 בנובמבר: 09:30-11:30,  13:30-16:00

 

לא ניתן להכניס כלבים לחווה.

 

 

לתיאום בטלפון או ווטסאפ: 0528-977-010    alpaca.co.il


לא ניתן להכניס כלבים לחווה.

בודדים

מחיר הכניסה לחווה כולל השתתפות בהדרכה, ביקור במפעל הצמר, בית הקפה, האכלת האלפקות והלאמות מכף היד וסיור חופשי בחווה. 

כמו כן המחיר כולל חלק מפעילויות היצירה לילדים.

קבוצות

מחירים אלה כוללים הדרכה פרטית לקבוצה (למעט חגים ושבתות), האכלת האלפקות והלאמות מכף היד וסיור חופשי בחווה.

המחירים הם לקבוצה של 20 איש ומעלה, בתיאום מראש ובהוצאת הזמנה לביקור.